Czy kredyt hipoteczny z BGŻ to dobry pomysł ?

Czy kredyt hipoteczny z BGŻ to dobry pomysł ?

Słowo kredyt hipoteczny wzbudza wiele emocji, od euforii wywołanej myślą o własnym mieszkaniu do strachu przed długotrwałym spłacaniem kredytu, który pochłonie lwią część naszych zarobków.

I chociaż wszyscy eksperci od sprzedaży i reklamy wiedzą, że sprzedaje się przez emocje, to decyzję w sprawie kredytu na mieszkanie podejmujemy jednak rozsądnie, a kluczowym elementem, który bierzemy pod uwagę jest wysokość rat.

Jeżeli zastanawiasz się ile wyniesie rata kredytu hipotecznego, kalkulator pozwoli ci to policzyć.

Jednym z najlepszych narzędzi tego typu jest kalkulator BGŻ, który znajduje się na stronie tego banku.

Wiele kredytobiorców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że raty nie jedno mają imię. Większość z nich dopiero na stronie kalkulatora dowiaduje się, że istnieją dwa rodzaje rat: raty stałe i raty malejące. Każda z tych możliwości spłacania kredytu ma swoje wady i zalety, które można wychwycić przy pomocy kalkulatora. Ważne jest to, że takie narzędzie dla różnych banków pokaże różne wyniki, a więc musimy mieć swój typ.

 

Jeśli jednak nie masz swojego ulubionego banku, któremu chciałbyś zaufać na kilkadziesiąt lat, warto zapoznać się z wynikami, które zwraca porównywarka kredytów hipotecznych.

Narzędzia takie oferują różne portale internetowe, zwłaszcza takie jak Bankier i Money, jak również instytucje finansowe, które oferują profesjonalne doradztwo finansowe. Niestety takie porównywarki, które doskonale sprawdzają się przy wyborze oferty nie mają bardzo ważnej funkcjonalności, jaką jest obliczanie zdolności kredytowej.

 

Badanie zdolności kredytowej jest trudnym i skomplikowanym zadaniem. Każda instytucja finansowa patrzy na to zagadnienie w odmienny sposób. Dla nas wydaje się to proste: zarabiam tyle i tyle, a takie mam koszty stałe, kwoty odejmuję i otrzymuję wysokość raty na jaką możemy sobie pozwolić.

Banki jednak sięgają głębiej. Wszystko za sprawą tego, że większość osób zaciągając kredyt upiększa swój wniosek. Dlatego mamy coś takiego jak Biuro Informacji Kredytowej.

Zostaw odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*