Długi okres kredytowania nieruchomości – czy się opłaca?

Długi okres kredytowania nieruchomości – czy się opłaca?

W okresie nie ustabilizowanej sytuacji gospodarczej w Polsce, gdy każdego niemal dnia słuchamy w mediach o rosnącym długu publicznym, o wzroście bezrobocia, o upadaniu nowych firm, nie można bez ciągłych wątpliwości i obaw zaciągnąć kredyt hipoteczny refinansowy na długi okres czasu.

Nie bacząc na to, iż banki udzielają bardzo nowoczesne propozycje, np. kredyt na 100 % wartości inwestycji, a swoje sztandarowe produkty reklamują głośnymi hasłami promocyjnymi informującymi o długim czasie kredytowania sięgającym nawet 35 – 40 lat, to jednak szary człowiek spostrzega, że w kiedyś może mieć problem z płynnością finansową.

Sytuacja ta jednakże nie zniechęca wszystkich kredytobiorców i wiele banków w celu zwiększenia liczby prawdopodobnych klientów proponuje im ciekawe propozycje, takie jak kredyt hipoteczny bez prowizji za jego udzielenie.
W razie konieczności zaciągnięcia kredytu na nadzwyczaj długi czas kredytowania, na przykład na zakup lokalu mieszkalnego lub domu, w przypadku teraźniejszej dobrej sytuacji finansowej kredytobiorcy, można skorzystać z odmiany kredytu z ratami malejącymi.

Wzorem takiego kredytu jest mPlan – kredyt hipoteczny w mBanku. Ma on zdecydowanie niższe ryzyko niewypłacalności kredytobiorcy w latach dalszych. Bazuje on na ustaleniu rat malejących, w których wielkość kapitału w każdej racie jest wiecznie taka sama, a całość odsetek umniejsza się w miarę spłacania zobowiązania.

Zostaw odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*