Kredyt hipoteczny z mBanku – czy warto ?

Kredyt hipoteczny z mBanku – czy warto ?

Najświeższe statystyki donoszą, że dług polskiego społeczeństwa z tytułu przyznanych kredytów hipotecznych wzrosło do już granicę 227 miliardów złotych.
Często Polacy biorą kredyty na niesłychanie długi czas kredytowania, nieraz w walucie obcej. Na chwilę obecną udział kredytów walutowych w ogólnej liczbie przyznawanych kredytów hipotecznych wynosi 38 %.
Jeśli chodzi o typ waluty, to góruje ewidentnie frank szwajcarski, a jeszcze za nim euro.

Dla Nas bez wątpliwości najbardziej istotna jest możliwość przyznania im kredytu z niewielkim oprocentowaniem nominalnym oraz na długi okres przyznawania kredytu i bez wkładu własnego.

Nadzwyczaj znaczne oprocentowanie kredytu na kupno mieszkania owocuje, że po całym czasie kredytowania może okazać się, że koszt oddanego kredytu jest wielokrotnością ceny mieszkania. Skutkiem tego też banki oferujące kredyt z marżą 0%, zawsze mogą liczyć na wzrost liczby potencjalnych klientów.

Dla petentów istotny jest też długi termin kredytowania, np. w mBanku kredyt hipoteczny zdobędziesz na 35 lat, ponieważ ma on bezpośredni wpływ na wielkość pojedynczej, miesięcznej raty, oraz na obliczenie przez specjalistów bankowych zdolności kredytowej.

Im niższa jest pierwsza rata kredytu, tym większa jest zdolność kredytowa klienta banku. Im wyższa jest natomiast zdolność kredytowa, tym wyższy może być przyznany kredyt i wskutek tego większe lub lepsze dom. Wysokość kredytu ma dla klientów znaczne znaczenie. Przede wszystkim dotyka to wielkości kredytu w stosunku do wartości zabezpieczenia. Zasadniczo wybierane są na rynku banki, które dają kredyt na 95%. Ten kredyt nie tylko zezwala na kupno mieszkania, ale również na jego urządzenie oraz wyposażenie.

Jedna riposta do “Kredyt hipoteczny z mBanku – czy warto ?”

  1. AleksyQ pisze:

    Taniej wyszedł mnie kredyt w PKO BP … ale może dlatego że mam tam konto.

Zostaw odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*