Najlepsze warunki kredytowe przy kredycie hipotecznym

Najlepsze warunki kredytowe przy kredycie hipotecznym

Każda osoba planująca inwestycję na rynku mieszkaniowym chciałaby zapewnić sobie jak najlepsze warunki kredytowania mieszkania lub domu. Specjaliści podkreślają, że najważniejsze przy wyborze odpowiedniego kredytu jest opanowanie i dokładne przeanalizowanie jak największej liczny bankowych ofert.

Wiele osób jest zauroczonych pierwszą pojawiającą się ofertą pozwalającą na pożyczenie dużej kwoty przy niewygórowanym oprocentowaniu i rezygnuje z dalszych poszukiwań. Profesjonaliści radzą dokładne przejrzenie rynku, nawet jeśli nie zakończyłyby się to znalezieniem lepszej oferty.

W biznesie nie powinno być miejsca na emocje i sentymenty. Ważna jest jedynie chłodna kalkulacja i dokładne wyliczenia. Na jednym z forów internetowych pojawiło się ostatnio pytanie użytkownika, który chciał dowiedzieć się, jaki kredyt polecacie. Jak się okazało większość odpowiedzi nacechowana była dużą liczba przymiotników. Jedynie nieliczne sprowadzały się do podstawowej zasady. Żeby wybrać odpowiedni kredyt, trzeba dobrze poznać kredytobiorcę.

Każdy z nas ma inne preferencje, możliwości i sytuację materialną. Dla każdego inne kryteria będą rzutowały na ocenę konkretnego produktu. Nawet najdrobniejsze szczegóły, lub cechy charakteru mogą wpływać na ocenę. Jeden kredytobiorca będzie wolał przeznaczyć oszczędności na inwestycje i w związku z tym wziąć niższą kwotę kredytu. Wybierze dodatkowo kredyt złotówkowy.

Droższy, ale pozbawiony ryzyka kursowego. Inny kredytobiorca zdecyduje się na maksymalną możliwą kwotę kredytu i do tego weźmie go w walucie. Oszczędności zachowa jako zabezpieczenie ryzyka kursowego. W obu przypadkach można przedstawić równą liczbę argumentów za, jak również przeciw takiemu rozwiązaniu. Nie mniej dla każdego z tych modelowych osób inne oferty bankowe będą uznane za najlepsze.

Na forach internetowych wielu użytkowników pyta, czy lepszą ofertę kredytów mieszkaniowych ma Getin Bank czy Alior Bank. Każda z ofert ma swoje plusy i minusy a ocena będzie zależała od osobistych preferencji klienta.

W Aliorze marża zaczyna się od 1,3 procent, prowizja wynosi 0 procent, a finansować można 95 procent nieruchomości.

Getin proponuje kredyt bez marży przez pierwszy rok dla osób, które kredyt pożyczą z produktem inwestycyjnym na minimum 250 złotych miesięcznej składki na każde 100 tysięcy kredytu. Prowizja w Getinie może wynieść 0 procent dla klientów, którzy skorzystają z oferty ubezpieczeniowej. Porównując pierwsze z brzegu parametry widać, że ocena będzie zależała wyłącznie od preferencji indywidualnych kredytobiorców.

Jedna riposta do “Najlepsze warunki kredytowe przy kredycie hipotecznym”

  1. Confronter pisze:

    Co do kredytu hipotecznego, warto, aby taki kredyt hipoteczny był wzięty na jak najlepszych warunkach. Jak znaleźć taki bank? Czy trzeba latać po każdym i tracić czas? Niekoniecznie. Wystarczy skorzystać z porównywarki finansowej i w szybki sposób dowiedzieć się, który bank oferuje najlepsze oprocentowanie.

Zostaw odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*