Oferta dla singla – kredyt hipoteczny – szybko i tanio

Oferta dla singla – kredyt hipoteczny – szybko i tanio

Oferta kredytów hipotecznych jest niezwykle szeroka. Przy wyborze właściwego zazwyczaj można przebierać w ofertach. Rodzina, która zarabia dwie średnie pensje spokojnie może liczyć nawet na pół miliona kredytu mieszkaniowego. Problem mają jednak osoby samotne.

Kredyty hipoteczne dla singli na 2017 rok to osobny produkt kredytowy. Udostępniony przez Bank GETIN kalkulator zawiera opcję wyboru stanu cywilnego. Powodów istnienia takiego stanu jest kilka. Podstawowym jest całkowita zasobność portfela. Dla banku liczy się nie tylko to ile zarabiamy, ale również to ile nam zostaje po opłaceniu podstawowych opłat.

 

Oczywiście osoba samotna, która samodzielnie reguluje wszystkie opłaty, jest na gorszej pozycji podczas negocjacji z bankiem. Małżeństwo, składające się z dwóch pracujących osób zawsze będzie miało większą ilość wolnej gotówki po opłaceniu rachunków, a więc dla banku są bardziej wiarygodni i obarczeni mniejszym ryzykiem kredytowym.

 

Dlatego też, kredyty dla samotnych lub też takich, którzy żyją na kocią łapę stanowią niszowy produkt bankowy, który obarczony jest dużym ryzykiem. Niszę tą próbuje się jednak zagospodarować, ale nic za darmo. Dlatego na każdej stronie banku w dziale kredyt hipoteczny warunku uzyskania znajduje się pokrótce opisana procedura obliczania zdolności kredytowej z uwzględnieniem stanu cywilnego.

Jest to zrobione po to, aby potencjalni klienci nie rozczarowali się podczas bezpośredniej rozmowy z konsultantem bankowym.

 

Odnośnik do podstrony z takimi informacjami zawiera kalkulator hipoteczny w Getin Banku. Wypadałoby się również zastanowić, czy ograniczanie oferty niemal wyłącznie do osób zamężnych jest zgodne z prawem. Przecież wobec konstytucji wszyscy ludzie są równi, bez względu na stan cywilny czy liczbę dzieci.

 

Gdyby jakiś bank wymyślił kredyty, w których preferowani byli mężczyźni, którzy statystycznie pracują dłużej i więcej zarabiają, była by afera na cały kraj. Z drugiej jednak strony mamy wolność zawierania umów gospodarczych, która tutaj tłumaczy instytucje finansowe.

Zostaw odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*