Warunki otrzymania kredytu hipotecznego w 2016 roku

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego w 2016 roku

Własny dom lub mieszkanie to marzenie każdego młodego człowieka. Zaczyna się od wynajęcia mieszkania na studiach. Mieszkanie w kilka osób na dwóch pokojach daje przedsmak wolności wynikającej z samodzielnego mieszkania.

Dzisiaj nie musimy już odkładać pół życia na książeczkę mieszkaniową, zawsze możemy skorzystać z kredytu hipotecznego. Zanim udamy się do banku powinniśmy sprawdzić warunki otrzymania kredytu hipotecznego. Nie są one tak proste jak w przypadku kredytu na wakacje. Wszystko za sprawą okresu kredytowania. Kredyt konsumpcyjny bierzemy na kilka lat, nawet niech będzie na dziesięć.

 

Kredyt taki zazwyczaj nie pozostawia po sobie trwałej wartości, którą mógłby zająć bank w przypadku naszej niewypłacalności. Kredyt hipoteczny bierze się na kilkadziesiąt lat, a po jego wzięciu mamy aktywa, które bank może przejąć, gdybyśmy nie spłacali rat.

Najpopularniejszy kredyt hipoteczny w Polsce oferuje bank PKO, aby sprawdzić opinie i potencjalną wysokość rat naszego kredytu warto trochę poczytać. Idealne narzędzie do tego celu to wyszukiwarka, w której możemy wpisać frazę: „PKO kredyt hipoteczny kalkulator”.

Gdy jednak nie wiemy czy spełniamy podstawowe warunki stawiane przez banki możemy wyszukać frazę:”zakup mieszkania na kredyt +warunki”. W ten sposób otrzymamy wiele informacji na temat podstawowych wymogów, które są brane podczas podejmowania decyzji kredytowej.

 

Wiedza taka pozwoli nam przygotować się do złożenia wniosku kredytowego. Nie tylko zaoszczędzi to nasz cenny czas, ale również może przeważyć o decyzji banku. Negatywna decyzja kredytowa może mieć związek z naszymi zarobkami oraz innymi zobowiązaniami kredytowymi. Możemy więc postarać się spłacić pozostałe kredyty, zlikwidować limity debetowe na kartach lub pozbyć się kart kredytowych tuż przed złożeniem wniosku o hipotekę.

Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji w sprawie kredytu hipotecznego w 2016 roku powinniśmy jednak wykonać obliczenie zdolności kredytowej. Najważniejsze jest to, aby było nas stać na taki kredyt, bo jeżeli my nie wierzymy, że spłacimy taki kredyt, to jak przekonamy do tego bank.

Jedna riposta do “Warunki otrzymania kredytu hipotecznego w 2016 roku”

  1. Bartłomiej z Confrontera pisze:

    Warto wcześniej zapoznać się z warunkami kredytu hipotecznego, aby wiedzieć czy jest spełniamy. To bardzo korzystne, gdyż jeżeli okaże się, że nie spełniamy, jesteśmy w stanie od razu podjąć pewne kroki, aby to zmienić.

    Pozdrawiam, Bartłomiej z Confrontera,

Zostaw odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*