Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i piperinox jednocześnie

Antykoncepcja hormonalna obarczona jest wieloma zasadami, bez których stosowania może okazać się nieskuteczna. Oprócz zażywania jednej tabletki na dobę, o tej samej porze należy pamiętać o interakcjach z innymi lekami które mogą znacznie obniżyć lub całkowicie zniwelować działanie tabletek, co może zaowocować ciążą.

Warto znać takie interakcje szczególnie, jeśli jest się miłośnikiem ziół, suplementów lub jakichkolwiek innych specyfików. Nie każde zioła i nie każde suplementy wchodzą w interakcję z antykoncepcją hormonalną, ale jest tych sytuacji dosyć sporo.

Leki konfliktujące z z tabletkami antykoncepcyjnymi

Największe problemy może spotkać kobieta po przyjęciu antydepresantów, węgla aktywnego, leków przeczyszczających, na gruźlicę, na padaczkę, zaburzających wchłanianie tłuszczów, przeciwwirusowych i przeciwgrzybicznych.

Piperyna jest silnym alkaloidem, który występuje zaraz pod wierzchnia warstwą owocu pieprzu – jest to pochodna piperydyny. W czystej postaci jest to żółtawa substancja o ostrym zapachu i smaku. Jednakże w czystej postaci mogłaby być dla organizmu wręcz szkodliwa, dlatego ludzie stosują ją w suplementach.

Suplementy z piperyną są wykorzystywane do przyspieszenia procesu odchudzania, który opanował cały świat lata temu i nie zanosi się, aby zainteresowanie nim miało kiedykolwiek opaść. Piperyna jako suplement świetnie wpływa na przyspieszenie produkcji soków żołądkowych, trzustkowych i jelitowych co oznacza usprawnienie metabolizmu i szybsze wchłanianie składników odżywczych przekazywanych organizmowi w pożywieniu.

Oprócz tego piperyna działa przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie, hamuje wchłanianie tłuszczu i dzięki temu obniża również poziom złego cholesterolu. Jej zbawienne działanie potwierdza wiele osób, gdzie więc jest haczyk?

Nie ma badań w stu procentach potwierdzających interakcję piperyny z innymi lekami. Piperyna a tabletki antykoncepcyjne to dosyć istotny jednak temat. Na początku artykułu zostało wspomniane, że na antykoncepcję hormonalną mają wpływ preparaty zaburzające wchłanianie tłuszczu i takie, które działają przeciwgrzybicznie, a to są właśnie właściwości piperyny.

Producenci Piperinox i innych suplementów zawierających piperynę

Jednakże lekarze i producenci zaznaczają, że piperyna wcale nie ma wpływu na antykoncepcję. Jak więc jest naprawdę? W każdej sytuacji należy zachować ostrożność i nigdy nie wolno przyjmować wszystkich tabletek jednocześnie. Jeżeli zostanie zachowana przynajmniej czterogodzinna przerwa między tabletką hormonalną, a suplementem z piperyną nie powinno dojść do żadnej niepokojącej ani nawet jakiejkolwiek innej interakcji.

Stosowanie suplementów Piperinox mających na celu zmniejszenie wagi wiąże się oczywiście ze stosowaniem odpowiedniej diety dbającej o organizm wraz z dobrze rozplanowaną aktywnością fizyczną. Jeżeli to trio będzie ze sobą dobrze współdziałało to mamy prostą drogą do sukcesu i nie musimy martwić się o skuteczność antykoncepcji hormonalnej przyjmowanej według prawidłowych zasad.

Problem pojawia się wtedy, kiedy nasz dieta powoduje duże braki w organizmie, a organizm broni się wskutek czego powstają stany zapalne, wzdęcia, biegunki i inne schorzenia, które wymagają stosowania normalnych leków. Organizm potraktowany jeszcze suplementem do odchudzania nie odwdzięczy nam się oczywiście pięknym ciałem.

Antykoncepcja stosowana w takim okresie może być wątpliwie skuteczna zarówno przez wzgląd na kiepski stan równowagi w organizmie i na stosowane leki wspomagające podstawowe procesy, chociażby trawienne.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!